دیسون

دیسون در گویش دزفولی به معنای مکتبخانه است

دیسون

دیسون در گویش دزفولی به معنای مکتبخانه است

دیسون

امام خامنه ای (مدظله) : اگر یک ملتى احساس عزت نکند، یعنى به داشته‌هاى خود - به آداب خود، به سنن خود، به زبان خود، به الفباى خود، به تاریخ خود، به مفاخر خود و به بزرگان خود - به چشم حقارت نگاه کند، آنها را کوچک بشمارد و احساس کند از خودش چیزى ندارد، این ملت براحتى در چنبره‌ى سلطه‌ى بیگانگان قرار میگیرد.

افتتاح صندوق اخذ رأی در فضای مجازی دزفول؟؟

سه شنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۴، ۰۹:۴۶ ق.ظ
روز گذشته یک وبسایت خلق الساعه در فضای مجازی دزفول اعلام موجودیت کرد.

ماموریت این سایت "نظرسنجی پیشرفته انتخابات" اعلام شده است اما با توجه به چینش محتوا و نوع کنشگری تمهید شده در این پایگاه اینترنتی عجیب؛ تمام وجوهات برگزاری یک انتخابات در فضای مجازی را داراست.
برگزاری نظرسنجی مجازی(در هر زمینه ای) صرفنظر از اینکه نیاز به اخذ مجوز از بسترهای قانونی خاص دارد لکن در زمینه انتخابات آنچه در فضای مجازی مرسوم و قابل تحمل عُرفی است(و نه قانونی) سنجش افکار عمومی درباره گرایش مردم به طیف ها و جناحهاست ، نه اینکه مصادیق و اسامی کاندیداها را در یک سایت چینش کرده و با درج تصاویر و اطلاعات ایشان از مردم بخواهیم که آرای خود را پیش از برگزاری انتخابات رسمی کشور به بهانه نظرسنجی تحویل اشخاص و یا بسترهای غیرمسئول دهند.

علی ایحال اگر چه ممکن است هدف طراحان و ایجاد کنندگان این سایت کمک به کیفیت انتخابات و یا انتفاع مالی از تبلیغات انتخاباتی مدنظر باشد و سوء نیتی در کار نباشد لکن چند پرسش درمورد سایت جدیدالولاده از مسئولین محترم ستاد انتخابات شهرستان دزفول مطرح میگردد :

1-آیا این سایت برای فعالیت خود (فارغ از محتوای آن) مجوز مرکز ثبت و ساماندهی سایتهای کشور را دارد؟
2- اگر در سیستم ساماندهی سایتها ثبت شده است؛ آیا مجوز برگزاری نظرسنجی (بخوانید انتخابات سایبری) در فضای مجازی دزفول را از سوی وزارت کشور دارد؟
3- آیا چینش تصاویر و کاندیداهای 30 گانه ای که تا این لحظه تایید هستند! و تا 28 بهمن ماه ممکن است افزایش یا کاهش یابند خلاف قانون نیست؟( به این حساب که اینها کاندیداهای نهایی دزفول خواهند بود)
4- آیا برای برگزاری این نظرسنجی(بخوانید انتخابات سایبری) و ورود آن به مصادیق و اسامی اشخاص! صرفنظر از
موافقت یا عدم موافقت مجریان و ناظران رسمی شهرستان دزفول ؛ از خود کاندیداهای محترم کسب اجازه شده است؟
5- آیا رصد؛ کشف و علنی سازی آراء مردم در فضای مجازی آنهم پیش از 7 اسفند خلاف قانون نیست؟
6- آیا اصل قانونی "مخفی بودن آرای مردم به مصادیق" مخدوش نمیشود؟
7- آیا کشف و علنی آرای مخفی مردم(درباره مصادیق اسامی کاندیداها) موجب مهندسی احتمالی افکار عمومی مردم شهیدپرور دزفول و ایجاد جو کاذب له یا علیه کاندیداها نیست؟ و آیا این آمار مورد سواستفاده آماری کسی یا کسانی قرار نخواهد گرفت؟
8- سایت موردنظر برای نشان دادن صدق نظرسنجی(بخوانید انتخابات سایبری) خود ، فرآیند اخذ و گردآوری شماره تلفنهای همراه شهروندان دزفولی را مبنای نشان دادن صداقت خود قرار داده است، آیا گردآوری شماره های موبایل شهروندان با اطلاع و موافقت اداره مخابرات دزفول صورت گرفته است؟
9-  آیا نتایج این "انتخابات سایبری"  موجب توقع نابجا در برخی کاندیداها بعد از اعلام نتایج 7 اسفند نخواهد شد که بهانه لازم را برای ایجاد التهاب داشته باشند؟
10- از آنجا که جمعیت فعالان حاضر در فضای مجازی لزوماً مساوی با جمعیت واقعی جامعه (من جمله آرای خاموش) نیستند بنظر میرسد پیش از آنکه این بدعت سایبری در فضای شهر ریشه دار شود می بایست هرچه سریعتر مورد بررسی مسئولین ذیربط قرار گیرد.

نکته : تا این لحظه و طبق قانون مسئولیت قانونی محتوای سایت مذکور برعهده مالک قانونی دامنه و آدرس اینترنتی آن می باشد.

والعاقبه للمتقین - مهران موزون

نظرات  (۱)

سلام
از شما برای تبیین ابعاد قانونی این عمل تشکر می کنیم و منتظریم ببینیم مسئولین محترم چه میکنند؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">